Holendrzy z tytułem Mistrzów Świata

8283872 sHolendrzy zostali Mistrzami Świata, w trakcie turnieju rozgrywanego w Sydney.

Holendrów śmiało można nazywać już potentatami w futbolu robotów, bowiem ekipa z Eindhoven, w finale zameldowała się już po raz dwunasty z rzędu.

Tech United pokonało drużynę RoboCup z Chin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4 i był to piąty tytuł mistrzowski dla Holandii.

Rozgrywki robotów zyskują coraz większą popularność na świecie. Roboty mierzą się ze sobą w dwóch połowach po 15 minut. Na boisku o wymiarach 18 na 12 metrów, znajduje się po pięciu zawodników. Maszyny są zaprogramowane, ale gdy rozlega się gwizdek, grają całkowicie niezależnie, a ludzie są tylko widzami.

MR

Wiadomości z Holandii

Kolejna kaczka postrzelona w Rotterdamie

W Rotterdamie znaleziono kolejną kaczkę, która raniona został strzałą. Policja otrzymała kolejne doniesienie o rannym zwierzęciu. To już drugi taki przypadek, bowiem podobna sytuacja miała miejsce w ubiegły weekend.