Komentarze

Opis meczu Black Devils - zonder respect geen voetbal

Większość porażek usprawiedliwiana jest na różne sposoby: kontuzje, problemy kadrowe, bądź co ma miejsce częściej pracą sędziego.

W dzisiejszym futbolu rzadko zdarza się, aby drużyna w inny sposób próbowała znaleźć przyczynę swojego niepowodzenia,  ponieważ jest to najłatwiejszy sposób wytłuaczenia swojej słabej gry.

Lider trzeciej klasy Broekhoven Black Devils poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Jednak trudno jest obarczać winą za taki stan rzeczy piłkarzy czy trenerów. Nie uciekając się również do wybielania swojej słabej dyspozycji pracą arbitra, podopieczni trenera Pawła Semika zagrali jeden ze słabszych meczów w tym sezonie. Popełniali błędy w kryciu, brakowało decydującego podania, strzału. Gospodarze postawili wysoko poprzeczkę.
Mimo wszystko...spotkań w taki sposób nie powinno się wygrywać.

Polscy piłkarze do przerwy prowadzili 1:0. Czy spotkanie to można było wygrać? Prawdopodobnie tak. Na pewno nie pomógł sędzia, który w rasistowski sposób potraktował piłkarzy nakazując im komunikowanie się z nim jedynie w języku holenderskim. Podyktowanie dwóch rzutów karnych bez uzasadnionej przyczyny, gdy gospodarze sami nie kryli zdziwienia zaistniałym faktem. Zakończenie meczu w 75 minucie, z powodu cytując słowa arbitra z protokołu pomeczowego "Mecz został przerwany w 72 minucie, ponieważ zostałem zaatakowany przez trenera broekhoven i poczułem się zagrożony”, mimo że trener gości na boisku pojawił się już po końcowym gwizdku - zdenerwowany, ale to normalne w sytuacji, w której z niewiadomych przyczyn mecz zostaje zakończony.

Ocencie sami, jednak porażka stała się faktem. Milczeniem należy skomentować zachowania na boisku. Głos w podobnych sprawach podnoszony był wielokrotnie. Niestety bez odzewu co daje sędziom ciche przyzwolenie na rozstrzyganie spotkań według własnego scenariusza.

Fair play..Ten mecz pokazuje, że ta zasada to tylko puste hasło na bandach wokół boiska.

Nieuwkuijk - Broekhoven Black Devils 2:1 (1:0) mecz zakończony w 75 minucie oficjalnie nie rozstrzygnięty.

Bramka: K. Jajus

Skład: P. Lewicki - Ł. Jaworski, T. Kierepka, P. Bekus, R. Kołodziej - Ł. Witor, K. Nonckiewicz (C), B. Adamczyk, B. Grzywacz - K. Jajus, K. Skonieczny.

Trener:    Paweł Semik
Manager: Monika Żyłka
Opis:       Bartek Grzywacz