Komentarze

Holenderscy piłkarze odnieśli w niedzielę ważne zwycięstwo nad Bułgarią i dzięki temu zachowują szanse na awans na mistrzostwa świata w 2018 roku.

Oranje objęli prowadzenie w siódmej minucie po trafieniu Proppera. W drugiej połowie podwyższył Robben i choć Bułgarzy szybko odpowiedzieli, ostatnie słowo należało do Holendrów. W osiemdziesiątej minucie znowu gola zdobył Propper, ustanawiając wynik rozgrywanego w Amsterdamie spotkania.

Po czwartkowej porażce 4:0 z Francją piłkarska reprezentacja Holandii ma już tylko minimalne szanse na awans do mistrzostw świata w 2018 roku.

Wczorajszy mecz odbył się na Stade de France w Saint-Denis. Oranje przegrywali 1:0 od czternastej minuty, a po zmianie stron stracili trzy kolejne bramki. Spadli tym samym na czwarte miejsce w grupie A. Mają dziesięć punktów i tracą sześć do prowadzącej Francji.

Dzięki wygranej Bułgarów ze Szwedami 3:2 Holendrzy mają jeszcze nadzieję na awans, ale musieliby wygrać trzy ostatnie spotkania z Bułgarią, Białorusią i Szwecją. Obecnie tracą do zajmujących drugą pozycję Szwedów trzy punkty. Wyprzedzają ich jeszcze o dwa punkty Bułgarzy.

Holandia ma najlepszych hokeistów i najlepsze hokeistki w Europie. W weekend zarówno panowie, jak i panie triumfowały na mistrzostwach Starego Kontynentu.

W sobotę reprezentacja kobiet pokonała Belgię 3:0. Mężczyźni także grali z Belgią. Finałowe spotkanie, które odbyło się w niedzielę, Oranje przegrywali już 0:2, ale zdołali odrobić straty i ostatecznie wygrali 4:2. Holendrzy obronili tym samym tytuł sprzed dwóch lat.

Ajax Amsterdam, który w ubiegłym sezonie grał w finale Ligi Europy, tym razem w ogóle nie zakwalifikował się do europejskich rozgrywek.

W czwartek klub ze stolicy Holandii przegrał w Norwegii z Rosenborgiem 3:2. Tydzień wcześniej uległ 0:1 tej samej drużynie w meczu rozgrywanym przed własną publicznością.

Piłkarki reprezentacji Holandii pokonały w niedzielę Dunki 4:2 i po raz pierwszy w historii zostały mistrzyniami Europy.

Finał odbywającego się w kraju tulipanów turnieju został rozegrany na stadionie w Enschede. Do przerwy był remis 2:2, ale po zmianie stron Oranje zdobyły dwie bramki i zapewniły sobie historyczny sukces.

- To naprawdę niesamowite. Jeszcze to do mnie nie dociera - cieszyła się po ostatnim gwizdku Vivianne Miedema, zdobywczyni dwóch goli.

Piłkarze FC Utrecht zremisowali w czwartek w Poznaniu z Lechem 2:2 i wyeliminowali polski zespół z kwalifikacji Ligi Europy.

Holendrzy wyszli na prowadzenie już w 1 minucie spotkania. Lechici wyrównali jeszcze w pierwszej połowie, ale tuż przed końcem spotkania, w 89 minucie, znowu gola zdobyli piłkarze z kraju tulipanów. W doliczonym czasie gry gospodarze zdołali wprawdzie wyrównać, ale do awansu to nie starczyło.

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali 0:0 z drużyną z Utrechtu w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Europy.

Mecz odbył się w czwartek wieczorem na Stadion Galgenwaard. Lechici mieli kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Mimo to wywieźli z Holandii dobry wynik przed rewanżem.