Komentarze

Przewodniczący holenderskiej agencji antydopingowej stwierdził, że uczciwe igrzyska olimpijskie z udziałem rosyjskich sportowców będą niemożliwe, dopóki Rosjanie nie przyznają się do nieuczciwej rywalizacji.

Herman Ram był w ubiegłym tygodniu z wizytą w Dublinie, gdzie wziął udział w spotkaniu krajowych organizacji antydopingowych. Oświadczył, że Rosja musi się przyznać do tego, iż umożliwiała swoim sportowcom korzystanie na dużą skalę z niedozwolonych środków. Podkreślił, że niezbędne są także przeprosiny.

- W tej chwili nie sądzimy, aby można było przeprowadzić wiarygodne zimowe igrzyska z udziałem Rosji - powiedział.

Kierowca Formuły 1 Max Verstappen oraz gimnastyczka Sanne Wevers zostali wybrani najlepszymi sportowcami Holandii w roku 2016.

19-letni Verstappen wygrał w minionym sezonie jeden wyścig F1, a w sześciu innych znalazł się na podium. Rywalizację zakończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

W piątek zawodami w fińskim Kuusamo rozpocznie się Puchar Świata w skokach narciarskich.

W sezonie 2016/17 zaplanowano 33 konkursy, z czego pięć będzie drużynowych. Odbędą się one na 19 obiektach, w tym trzech mamucich. Polscy faworyci to Kamil Stoch i Maciej Kot.

Po 44 latach Ajax Amsterdam stracił światowy rekord liczby kolejnych zwycięstw na piłkarskich boiskach. W ramach gratulacji holenderski klub wysłał do Szkocji, gdzie grają nowi rekordziści, samochód wypełniony piwem.

W sezonie 1971/72 amsterdamczycy wygrali dwadzieścia sześć kolejnych spotkań. Przez 44 lata nikt nie mógł przebić tego osiągnięcia. Aż do soboty - tego dnia zawodnicy amatorskiego szkockiego klubu East Kilbride pokonali BSC Glasgow 3:1, zwyciężając po raz dwudziesty siódmy z rzędu.

Słynny Diego Maradona, jeden z najlepszych piłkarzy w historii, przyjedzie w przyszłym miesiącu do Heerlen.

Wizyta Argentyńczyka będzie miała związek z trzydziestą rocznicą meczu półfinałowego Argentyna-Belgia na MŚ w 1986 roku, zakończonego wygraną drużyny Maradony 2:0. Później Argentyna pokonała RFN i zwyciężyła w całym turnieju.

Ajax Amsterdam postanowił pozbyć się sztucznej nawierzchni na czterech boiskach treningowych po doniesieniach o negatywnym wpływie, jaki może ona mieć na zdrowie.

Przed sztuczną murawą ostrzegało w ostatnim czasie kilku naukowców, a minister zdrowia Edith Schippers zwróciła się do instytutu RIVM z prośbą o ponownie przeanalizowanie problemu. Istnieją obawy, że utworzony ze starych opon granulat gumowy, obecny na sztucznych boiskach, zawiera substancje rakotwórcze.

Większość porażek usprawiedliwiana jest na różne sposoby: kontuzje, problemy kadrowe, bądź co ma miejsce częściej pracą sędziego.

W dzisiejszym futbolu rzadko zdarza się, aby drużyna w inny sposób próbowała znaleźć przyczynę swojego niepowodzenia,  ponieważ jest to najłatwiejszy sposób wytłuaczenia swojej słabej gry.

Lider trzeciej klasy Broekhoven Black Devils poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Jednak trudno jest obarczać winą za taki stan rzeczy piłkarzy czy trenerów. Nie uciekając się również do wybielania swojej słabej dyspozycji pracą arbitra, podopieczni trenera Pawła Semika zagrali jeden ze słabszych meczów w tym sezonie. Popełniali błędy w kryciu, brakowało decydującego podania, strzału. Gospodarze postawili wysoko poprzeczkę.
Mimo wszystko...spotkań w taki sposób nie powinno się wygrywać.

Polscy piłkarze do przerwy prowadzili 1:0. Czy spotkanie to można było wygrać? Prawdopodobnie tak. Na pewno nie pomógł sędzia, który w rasistowski sposób potraktował piłkarzy nakazując im komunikowanie się z nim jedynie w języku holenderskim. Podyktowanie dwóch rzutów karnych bez uzasadnionej przyczyny, gdy gospodarze sami nie kryli zdziwienia zaistniałym faktem. Zakończenie meczu w 75 minucie, z powodu cytując słowa arbitra z protokołu pomeczowego "Mecz został przerwany w 72 minucie, ponieważ zostałem zaatakowany przez trenera broekhoven i poczułem się zagrożony”, mimo że trener gości na boisku pojawił się już po końcowym gwizdku - zdenerwowany, ale to normalne w sytuacji, w której z niewiadomych przyczyn mecz zostaje zakończony.