Home Ogloszenia Poradnik Emigranta Forum Kontakt Redakcja
Forum

Rezygnacja z ubezpieczenia

sprawy finansowe podatki itp.:

Rezygnacja z ubezpieczenia

Postprzez mathnl » 29 cze 2008, o 06:28

Może ktoś wie jakie są warunki całkowitej rezygnacji z holenderskiego ubezpieczenia??Z tego co wyczytałem składke trzeba płacić do końca umowy czyli do końca roku kalendarzowego a umowe wypowiedzieć co najmniej 3 mies. wcześniej.Natychmiast tylko przy podwyżce składki lub "niewłaściwym potraktowaniu".Czy macie jakąś inną wiedzę na ten temat??Czy można bez powodu lub np z powodu wyjazdu z Holandii wypowiedzieć umowę natychmiast??PZDR
mathnl

Postprzez Duuvelke » 2 lip 2008, o 10:50

gdybys wyjechal z Nl... to mozesz od daty wymeldowania zrezygnowac z ubezpieczenia... prawdopodobnie beda chcieli potwierdzenie z GBA ze sie wymeldowales...
Duuvelke
moderator

Postprzez mathnl » 3 lip 2008, o 19:59

THX
mathnl

Postprzez Passima » 21 lis 2008, o 10:11

W zeszlym miesiacu znajomy mnie poprosil,zebym zadzwonila do ubezpieczalni i zglosila jego rezygnacje z ubezpieczenia.Powiedzialam,ze on wyjezdza do Polski i byc moze juz nie wroci.Znajomy tak naprawde jechal do Polski tylko na dwa tygodnie.Pani z ubezpieczalni zalatwila sprawe od reki :-)
Passima

Postprzez kowalma » 23 lis 2008, o 15:40

No to jak ubezpieczalnia dojdzie (a pewno wyjdzie) ze on jest tutaj i nie oplaca ubezpieczenia bedzie musial zaplcic zalegle + 30% kary.
kowalma

Postprzez Passima » 23 lis 2008, o 18:58

Ale to juz jest jego problem a nie moj ;-)
Passima

Postprzez mathnl » 23 lis 2008, o 20:13

kowalma napisał(a):No to jak ubezpieczalnia dojdzie (a pewno wyjdzie) ze on jest tutaj i nie oplaca ubezpieczenia bedzie musial zaplcic zalegle + 30% kary.
Pewnie masz rację ale wielu Polaków decyduje się na takie ryzyko.Osobiście nie pochwalam tego mówiąc delikatnie ale nie zgadzam się z Regenboog że to tylko ich problem.Bo tylko ich wezmą być może za d... ale niestety pewnie wszyscy będziemy płacić wyższe ubezpieczenie za jakiś czas.
mathnl

Postprzez Passima » 24 lis 2008, o 10:18

mathnl napisał(a):
kowalma napisał(a):No to jak ubezpieczalnia dojdzie (a pewno wyjdzie) ze on jest tutaj i nie oplaca ubezpieczenia bedzie musial zaplcic zalegle + 30% kary.
Pewnie masz rację ale wielu Polaków decyduje się na takie ryzyko.Osobiście nie pochwalam tego mówiąc delikatnie ale nie zgadzam się z Regenboog że to tylko ich problem.Bo tylko ich wezmą być może za d...

Ludzie,czy Wy nie macie innych problemow problemow?Zalatwilam znajomemu cos o co mnie prosil i nie wnikam w to co on dalej zrobi - czy sie bedzie ubezpieczal w innej ubezpieczalni czy nie.Ja pomagam wielu osobom bezinteresownie w zalatwianiu spraw ale nie bede nikogo prowadzic za raczke i dyktowac co ma robic!

mathnl napisał(a):wezmą być może za d... ale niestety pewnie wszyscy będziemy płacić wyższe ubezpieczenie za jakiś czas.

Ale jaki to ma w ogole zwiazek jedno z drugim?
Passima

Postprzez mathnl » 24 lis 2008, o 20:40

Regenboog spokojnie.Nie miałem złych intencji wobec Ciebie.Jak napisałaś po prostu komuś pomogłaś i na tym Twoja rola się skończyła.I chwała Ci za to.Ale w przyrodzie nic nie ginie.Jeśli ktoś za coś nie płaci w tym przypadku za leczenie to ktoś inny musi zapłacić więcej.Bilans musi wyjść na zero.Pozdrawiam.
mathnl

Postprzez Passima » 24 lis 2008, o 22:00

mathnl z tego co wiem moj znajomy nie korzysta tutaj z pomocy lekarzy,szpitali itp. wiec nie rozumiem kto i za co musi placic?
Passima

Postprzez mathnl » 25 lis 2008, o 22:03

Z tego co wiem wielu podobnych do Twojego znajomego musiało skorzystać z pomcy lekarskiej i pozostawiło długi.Oby nie ale jeśli Twój znajomy będzie musiał skorzystać z pomocy lekarza to z czego zapłaci(bo płatności za szpital przy braku ubez. są horrendalne).Mówiąc wprost to jest po prostu krętactwo i oszustwo i to właśnie mi się nie podoba.Niestety tego typu machloje zdarzają się naszym rodakom również w innych sprawach np. abonamenty tel. lub kredyty i nie tylko w Holandii.I nie dziw się później że widząc Polaka urzędnicy mnożą problemy z np. założeniem konta w banku.Mam nadzieję że już teraz rozumiesz kto i za co płaci.I to by było na tyle "w tym temacie" z mojej strony.Pozdrawiam.
mathnl

Postprzez Passima » 26 lis 2008, o 08:03

A to juz ja nie jestem odpowiedzialna za machloje Polakow.Chciales info czy mozna zrezygnowac z ubezpieczenia - dostales info,ze mozna,nie potrzeba zaswiadczen o wymeldowaniu itd.Niestety za to oberwalo mi sie,snujesz jakies wywody.Co Cie moj znajomy obchodzi za przeproszeniem?To tak jak ja bym zaczela ten temat od glupich insynuacji czemu Ty rezygnujesz z ubezpieczenia.Koncze ten temat.Nastepnym razem jak komus odpowiem to sie najpierw dobrze zastanowie.A moze niewarto udzielac ludziom informacji,skoro obracaja je potem przeciw mnie?
Passima

Postprzez mathnl » 26 lis 2008, o 20:30

Warto warto.Jeśli przez przypadek jeszcze Ci nie podziękowałem to DZIĘKUJĘ Ci teraz.A ja wyczytałem że trzeba złożyć wniosek o wyrejestrowanie trzy miesiące wcześniej (Menzis) przed zakończeniem umowy.Wysłałem wniosek i znajomy jest ubezpieczony w NL do końca grudnia.Jako że zdecydował się na definitywny powrót do PL od nowego roku wszystko się ładnie zazębiło.A gdyby za jakiś czas znowu chciał przyjechać do NL na pewno nie będzie musiał się obawiać problemów z ubezpieczalnią.Jeszcze raz dzięki dla Regenboom i przepraszam jeśli Cię uraziłem.Pozdrowienia.
mathnl

Powrót do BANKI i FINANSE