Home Ogloszenia Poradnik Emigranta Forum Kontakt Redakcja
Forum

Przepisy na 2014 Jak jest?

wszystko co nie pasuje do innych kategorii

Przepisy na 2014 Jak jest?

Postprzez gawel189 » 17 lis 2013, o 15:32

Witajcie

Chcialam sie zapytac czy ktos sie orientuje w nowych przepisach drogowych na 2014? chodzi mi o auta na polskich blachach i jakie zmiany chca wprowadzic i kiedy... Poniewaz juz wiele opcji slyszalam, ze trzeba zwozic polskie auta do polski, bo bedzie trzeba placic i wogole. Natomiast znajomy mowil ze jesli ma sie auto na pl blachach i nie jest sie zameldowanym to nie ma sie czym martwic... Czy to prawda? Zapraszam do dyskusji i pomocy :hi: :hi:
gawel189

Re: Przepisy na 2014 Jak jest?

Postprzez lukasrap » 18 lis 2013, o 18:53

Ja osobiscie tyle ile wiem, to moge powiedziec... Przepisy odnosnie polskich rejestracji weszly juz dawno i nie zmieniają sie one znacząco. A dokladniej jest obowiązek oplacania podatku drogowego za poruszanie sie po holenderskich drogach samochodem na polskich tablicach. Meldunek, ani to na kogo auto jest zarejsrowane nic do tego nie ma. Sam posiadam dwa samochody na holenderskich tablicach i jest to najlepsze wyjscie z sytuacji. Mozna rowniez jezdzic autem na polskich tablicach, ale jak juz wczesniej wspomnialem nalezy uiscic podatek drogowy. Ale to wszystko pewnie juz wiesz. Przepisy na 2014 rok, zmienily sie tylko i wylącznie odnosnie powiekszeniu kontroli drogowych, jak i rowniez samochodow przebywających na parkingach. I nie chodzi tu tylko i wylącznie o samochody na polskich tablicach ale wszystkich obcokrajowcow ( z wyraznym naciskiem na polaków ). Gdzies o tym pare miesiecy temu czytalem, ale nie pamietam zrodla. Tak wiec, w kazdym razie bedzie tylko gorzej. Oczywiscie dla tych ktorzy uchylają sie od tego podatku. Pozdrawiam serdecznie.
lukasrap

Powrót do HOLANDIA OGÓLNIE