Home Ogloszenia Poradnik Emigranta Forum Kontakt Redakcja
Forum

zakup domu w Holandii

wszystko co dotyczy mieszkań, hoteli itd. oprócz ogłoszeń

zakup domu w Holandii

Postprzez haspas » 26 maja 2009, o 12:32

planuję zakup domu ,jestem zameldowany z rodzina w Holandii i planujemy zakup własnych czterech kątów ,proszę napisać czy ktoś z Państwa zakupił dom jeżeli posiada umowe na stałe u holenderskiego pracodawcy z tym że mam feler w umowie bo umowa jest godzinowa czy mam jakiekolwiek szanse na zakup domu przy takiej umowie?z góry dziękuję.
haspas

Re: zakup domu w Holandii

Postprzez Koza » 26 maja 2009, o 21:40

haspas napisał(a):czy ktoś z Państwa zakupił dom jeżeli posiada umowe na stałe u holenderskiego pracodawcy
Tak.

Sugeruję wybrać się do pośrednika kredytowego (np. de Hypotheekshop bądź de Hypotheker) i tam przedstawić swoje zamiary. Pośrednicy wiedzą najlepiej, która instytucja ma jakie wymagania odnośnie kontraktu, pobytu, pozwolenia na pobyt, itp. Z własnego doświadczenia wiem, że na wizyty bezpośrednio w bankach szkoda czasu - warunki nie są lepsze a podejście do klienta dużo gorsze.

Pozdrawiam.
Koza

Postprzez haspas » 27 maja 2009, o 20:28

dzięki za odpowiedz ,pozdrawiam.
haspas

Re: zakup domu w Holandii

Postprzez jedrzej2225 » 7 cze 2009, o 18:42

haspas napisał(a):planuję zakup domu ,jestem zameldowany z rodzina w Holandii i planujemy zakup własnych czterech kątów ,proszę napisać czy ktoś z Państwa zakupił dom jeżeli posiada umowe na stałe u holenderskiego pracodawcy z tym że mam feler w umowie bo umowa jest godzinowa czy mam jakiekolwiek szanse na zakup domu przy takiej umowie?z góry dziękuję.
A co to znaczy umowa godzinowa,bo powinieneś mieć zagwarantowane w kontrakcie ilość godzin.Kredyt to ok 4-4.5 razy roczny dochód bruttoTzn jak zarobiłeś 30.000 to mozesz liczyć na 120-135 tys.euro
jedrzej2225

Postprzez clinton » 16 cze 2009, o 10:42

Z tego co się oriętuje to umowa ta jest na zasadzie ile godzin wypracujesz tyle dostajesz kasy ,w tym że przy takiej umowie nie masz płacone za urlop są to umowy wzorowana na umowach pracy w Stanach tam ludzie żeby iśc na urlop musza sobie nie dośc że odłożyć na wczasy to jeszcze na te dwa lub trzy tygodnie na życie ,poniewaz za ten czas nie otrzymuja wynagrodzenia.
clinton
clinton

Powrót do NIERUCHOMOŚCI