Home Ogloszenia Poradnik Emigranta Forum Kontakt Redakcja
Forum

Rodzinne na dziecko.

sprawy finansowe podatki itp.:

Rodzinne na dziecko.

Postprzez malgosia28 » 2 mar 2012, o 21:07

Hej.

Mam pewien problem. Otóż ojciec mojego dziecka pracuje w Holandii i tam też pobiera na nie rodzinne,ale te pieniądze zostawia dla siebie. Czy mogę je w jakiś sposób przejąć aby faktycznie trafiały do mnie? Czy w Holandii nie jest tak,że ojciec dziecka musi te pieniądze przekazywać na dziecko i to udokumentować?
malgosia28

Re: Rodzinne na dziecko.

Postprzez Passima » 2 mar 2012, o 21:53

No powinien udokumentowac ze daje na dziecko, nie wolno mu zatrzymywac tych pieniedzy dla siebie. A jestes pewna, ze pobiera rodzinne ?
Roczny Guffi Szuka Domu! Jest cudny!!!
http://krotoszyn.eadopcje.org/psiak/356
Passima

Postprzez accvenlo » 3 mar 2012, o 20:04

malgosia28 napisał(a):Hej.

Mam pewien problem. Otóż ojciec mojego dziecka pracuje w Holandii i tam też pobiera na nie rodzinne,ale te pieniądze zostawia dla siebie. Czy mogę je w jakiś sposób przejąć aby faktycznie trafiały do mnie? Czy w Holandii nie jest tak,że ojciec dziecka musi te pieniądze przekazywać na dziecko i to udokumentować?

Wystarczy napisać list do SVB .(Angielski,Niemiecki,Holenderski,)
Dziwi mnie ze ludzie robią takie rzeczy swoim najbliższym w dodatku swoim pociechom .
Po 1 musi mieć udokumentowane np regularne wpłaty na konto.(faktycznie musi wydawać te pieniądze na dzieci)
Prędzej czy później straci świadczenia i będzie problem.

Proszę się z nim skontaktować i mu postarać się wyjaśnić sytuacje ,
Mam nadzieje ze to poskutkuje .

Pozdrawiam
accvenlo

Postprzez malgosia28 » 3 mar 2012, o 22:46

Tak, jestem pewna że pobiera te pieniądze, uważa że mu się należą. Nie chce mi ich przekazywać dobrowolnie więc chciałabym to uregulować prawnie. No niestety są tacy ojcowie na tym świecie i potrafią tak postępować. Dziękuję za odpowiedzi, zacznę coś działać, spróbuję kolejny raz polubownie a jeśli nie poskutkuje to inaczej. Pozdrawiam.
malgosia28

Postprzez Gama » 3 cze 2012, o 22:41

Witam, mam podobny problem. Mąż pracuje legalnie w NL od kilku lat, a ja wychowuję sama trójkę dzieci, pobierał cały czas zasiłek na dzieci. Jak było między nami ok. to pieniądze dostawałam do ręki i wszystko było ok. Od ok. roku mąż postanowił wydzielać mi te pieniądze wg. swojego uznania, a resztę zatrzymuje dla siebie. Moje pytanie to: Czy jest możliwe, abym sama zgłosiła do SVB, bym te pieniądze dostawała prosto na moje konto omijając konto męża? Boję się, że kiedy wyjdzie, że nie ma potwierdzeń przelewów tych pieniędzy,to mu zabiorą i nie dostanę ich wcale.
Proszę o pomoc, nie znam holenderskiego i boję się, że zostanę z niczym.
Gama

Postprzez accvenlo » 15 cze 2012, o 13:45

ACCompagny
66-400 Gorzów Wielkopolski,
Podmiejska 17 c
lubuskie
Tel.: 0509 103 957

Email accbasia@gmail.com napisz do Pani Basi
accvenlo

Powrót do BANKI i FINANSE