Home Ogloszenia Poradnik Emigranta Forum Kontakt Redakcja
Forum

VDB Dienstverlening ?

tutaj zamieszczamy pytania i informacje dotyczące firm pośrednictwa pracy

VDB Dienstverlening ?

Postprzez ggusiaa » 26 mar 2008, o 12:42

witam !
jestem żołnierzem zawodowym,ale moja pensja i wiążące się zagrożenie zwiazane z moją pracą (np. Irak) pozostawia wiele do życzenia. Dlatego coraz częściej zastanaiam się nad wyjazdem do pracy za granicą.

czy wiecie coś o firmie VDB Dienstverlening ??????
czy ktoś tam pracował ?

proponuje mi takie warunki:

Kazda umowa podpisywana z firma VDB Dienstverlening jest wazna na okres jednego roku. Przewiduje ona rowniez mozliwosc coosmiotygodniowego wyjazdu do Polski (najczesciej jest to wyjazd tygodniowy). Mozliwe jest zaistnienie sytuacji, w ktorej po rozmowie z pracownikiem nastepuje zerwanie umowy przed uplywem jednego roku. Zalezy to w rownym stopniu od pracownika ( czy odpowiadaja mu zaoferowane warunki, mieszkanie, praca, wspolmieszkancy i wspolpracownicy) jak i od naszej firmy i firm wspolpracujacych.

Przejazd w jedna strone z naszym przewoznikiem ( najczesciej jest to Dolina) kosztuje ok 60 euro w jedna strone. Oplata ta jest najczesciej pobierana z pensji pracownika.

Stawka godzinowa zalezy od dwoch czynnikow;

Wieku pracownika; osoby powyzej 23 roku zycia zarabiaja 7,71 brutto na godzine

Liczby przepracowanych dla VDB tygodni; od 53 tygodnia stawka jest automatycznie podnoszona.

Ponadto, limit plac jest corocznie ustalany przez upowazniony do tego organ wladz Holandii i wykazuje on zroznicowanie wiekowe, od ktorego uzalezniona jest stawka godzinowa.

Za sprztanie w mieszkniach pracowniczych nie jest pobierana dodatkowa oplata. Kazdy z domow sprztany jest przez sluzby VDB raz w tygodniu, natomiast jego mieszkancy powinni dbac o utrzymaywanie domu w ogolnym porzadku kazdego dnia.

Oplaty, z ktorymi musi sie Pan liczyc to;
-ewentualny przewoz naszym przewoznikiem
-mieszkanie; 6 euro od przepracowanego dnia (dni wolne nie sa obciazone oplata za mieszkanie)
-sofi numer; niezbedny do podpisywania umow o prace, zakladanie konta/itd
-ewentualne zalozenie konta bankowego
-ubezpieczenie zdrowotne
-jedzenie oraz potrzeby wlasne.

Nie pobieramy oplat za;
-dojazd do i z pracy
-obuwie i ubrania robocze
-posciel
-mieszkanie od osob zatrudnionych do pracy z kurami
-wszelka pomoc w kontaktach z bankami, przwoznikami, pracodawcami, szpitalem, w razie wypadkow i kazdej innej sprawie, ktora dany pracownik zglasza jednemu z naszych polskich tlumaczy

Proszę o każdą wiadomość, opnię, ponieważ na podjęcie decyzji mam tylko kilka dni. okres wypowiedzenia liczy się od 1 dnia każdego miesiaca, a dzisiaj jest już 26 marzec.

dziekuju i pozdrawiam
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez ggusiaa, łącznie edytowano 1 raz
ggusiaa

Re: VDB Dienstverlening ?

Postprzez caravelle » 2 paź 2009, o 11:50

tragedia złodzieje i oszuści!!! kolego robota niby jest ale stawka to w marzeniach te 6,1E na reke co Ci pewno pani Ania powiedziała!!! kwatery oblecą w końcu na wakacje nie jedziemy. a kontakt z biurem i opieka polaków tragiczna!!! praw żadnych nie masz tylko obowiązki zero organizacji za dojazdy do pracy Ci nie płacą a to nawet 5 godzin dziennie. gwarantuja 40h na tydzien w umowie a jak tylu nie masz to ci wypłacają z twojego własnego wakacyjnego wiec moze sie okazac ze wakacyjnego na oczy nie zobaczysz ubezpieczenie tez lipa za wszystko sam najpierw zapłacisz a oni może potem ci zwrócą!!! tygodniówka pierwsza z 2 tyg opóźnieniem wiec jak skonczysz prace to wakacyjnego i wypłaty za dwa tygodnie wogóle nie zobaczyc. pozdrawiam serdecznie i nie polecam
caravelle

Postprzez mala20 » 14 cze 2010, o 18:19

Nic Wiecej Tylko vdb mozna wysmiac.Zlodzieje warunki mieszkalne tragedia!!!A Pani Ania wredne zlosliwe babsko!!! praca jest ok ale stawka Nie bardzo 5,50 za godzine za taka kase to niech Ania se sama jebie!!! :bu:
mala20

Postprzez franca33 » 15 cze 2010, o 08:46

Jeśli nie znasz języka, na pomoc u lekarz lub w banku możesz jedynie liczyć na znajomych, jeśli takowych tu znajdziesz. Umowę podpiszesz na 40 godzin wiec jej pilnuj! Będą cię rżnąć z twojego wakacyjnego!!!A zresztą, jeśli się pracuję za granicą, to polecam wstąpienie do związku zawodowego. Jest ich kilka na terenie Holandii i będzie to dla was jedyne zabezpieczenie. W razie problemów tylko tam uzyskacie pomoc.
Większość z nas przyjechała do pracy, ale nie uważam aby mieszkanie w ponad 30 osób na chacie( a nieraz w szopie!) za 50 euro tygodniowo!, miało nam w czym kolwiek pomóc... Ponad 30 różnych charakterów, 2-3 prysznice 1 kuchnia i 2-3 toalety. Sredni standard VDB.
My, uczciwi ludzie którzy oddali dla tej firmy wiele miesięcy i lat, jesteśmy zdegustowani postawą pani Ani (polki?) wobec nas swoich rodaków.
I można by było 7 tomową kronikę napisać o tym co widziałem i co usłyszałem w VDB.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich PL.
:gitara:
franca33

Postprzez magnat106 » 28 lip 2011, o 00:25

właśnie wróciłem szczerze nie polecam,stawka faktyczna to 5.20,jeżeli zachorujesz to zawiozą Cie do lekarza z którym współpracuja a on na cokolwiek byś nie chorował to przepisze Ci paracetamol, a jeżeli już naprawde bedzie cieżko to choć masz niby ubespieczenie to zamiast Cie tam leczyć i płacic Ci chorobowe odeśla Cie do polski, możesz w ciągu tygodnia przepracowac tylko 23 godziny, traktuja nas jak niewoliników nie masz żadnych praw z panią Anią nie dogadasz sie w zadnej sprawie za wszelka cene próbuje pokazać swoja przewage,a jeżeli bedziesz musiał zjechać do polski choć na pare dni a pani ania nie wyrazi zgody to pożegnaj sie z zaległa pensją, mnie przekręcli na 1100euro. banda złodzieji i oszusztów.
magnat106

Postprzez broko » 23 sie 2011, o 08:46

Hej magnat, chyba sie nie przepracowales??
a moze nie miales ochoty? Pijacy sa na szczescie usuwani!!
Ja pracuje tam juz od 4 lat, i nie narzekam,mam chate, spokoj, a godziny sa. Wiem co dostane, a jak bylem w szpitalu, to mnie Ania odwiedzila. Wczesniej pracowalem w Otto, chcesz wiedziec jak bylo i jak jest? Sprobuj tam, to szybko wrocisz.
broko

Postprzez magnat106 » 19 paź 2011, o 00:20

POSŁUCHAJ "BRONKO" PRZYPUSZCZAM ŻE PEWNIE PIJE DUŻO MNIEJ NIŻ TY, BO W OGÓLE,PRACOWAŁEM NA MONTAŻACH WIEC NA ILOŚĆ GODZIN I PRACE NIE NARZEKAM, PROBLEM W PODEJŚCIU PANI ANNY I INNYCH POLEK PRACUJĄCYCH W BIURZE I W PRZEKRĘTACH FINANSOWYCH. SŁYSZAŁEM O TAKICH ENTUZJASTACH VDB, PODOBNO SIEDZĄ PANI ANI GŁĘBOKO W TYŁKU I CHĘTNIE DONOSZĄ O RÓŻNYCH ZDARZENIACH I INNYCH PRACOWNIKACH. KAŻDY KTO TAM NORMALNIE PRACOWAŁ I PRACUJE ZGODZI SIĘ ZE MNĄ ŻE TYLKO TACY TAM NIE NARZEKAJĄ. POZDRAWIAM.
magnat106

Postprzez bronka0789 » 11 gru 2011, o 18:24

żal ŻAL I JESZCZE RAZ ŻAL !!!

:bu:
Ostatnio edytowano 5 cze 2014, o 08:44 przez bronka0789, łącznie edytowano 1 raz
bronka0789

Postprzez bondzia_bd » 12 lip 2012, o 20:06

UWAGA firma VDB to oszuści,nie dajcie się omamić ich obietnicom,przede wszystkim nie prawdą jest ,że oferują pomoc lekarza.Jeśli nie daj Boże coś wam się stanie,nie otrzymacie żadnej pomocy,wręcz przeciwnie,kopa w tyłek i do domu ,do Polski,oczywiście na własny koszt i nie ważne czy macie za co.
bondzia_bd

Postprzez bronka0789 » 5 cze 2014, o 08:39

:D to życze powodzenia w tej tak najlepszej agencji w Holandii .
Sorry ale sami nie wiecie jak was oszukują ale może kiedyś się o tym przekonacie oby nie było za późno ja miałam taką sytuacje i tyle a i co do kolegi czy kolezanki takie aluzje o pijakach to nie te forum tutaj, poruszyliśmy sprawe vdb . Ja w niedziele i soboty nie pracuje za 100% tak jak to się robi w vdb . I z tego co wiem masz prawko to rozwozisz ludzi do pracy i to robisz charytatywnie wstajsz rano o 4 i jezdzisz a co to jest CARITAS do jasnej cholery te biuro to naprawdę jedne wielkie bagno a co do robót ktore oferuje vdb to już wgl jest totalna żenada :D Polacy nie dawajcie siętak bo z każdym będą tak robić a jak przyjechałeś z Polski to wiadomo każda suma cie cieszy przeliczając na złotówki tylko że co oni tam dają za pięniadze to wgl nie porozumienie i to w XXI wieku!:) Pozdrawiam :mrgreens:
bronka0789

Powrót do FIRMY POŚREDNICTWA PRACY